Hurda Bakır Fiyatları : ankarahurda.gen.tr 
Danışma Hattı : 0542 737 65 96

Hurda Bakır

Hurda Bakır

Atık Kategorisi : Tehlikesiz ve İnert

Atık Türü : Tehlikesiz

Atık Kodu : 170401

Atık Alım Fiyatı : 28.00 TL / Kilogram


Hurda Bakır

Hurda Bakır , 1 B geçiş grubu elementi olup , Kıbrıs'ta bakır kaynaklarına bolca rastlandığından tüm dillerdeki isimlerini Cyprium kelimesinden türediği tahmin edilmektedir. Hurda bakır ise bu elementin endüstriyel amaçlı kullanılması ardından , ürünün ekonomik ömrünü tamamlaması ile birlikte hurda bakır niteliği kazanmaktadır.

Bakır'ın Periyodik Cetvel Sembolü : (Cu)

Hurda Bakır Standartları

Hurda Blister Bakır: %97-98 Saflıktadır. Fe, S, Au, Ag, Se, Te ve Ni içerir.

Hurda Elektrolitik bakır: %99,9 saflıkta olması istenir.

Ateşte rafine edilmiş bakır: %99,9 saflıkta olması istenir.

OFHC (Oxygen-Free High Conductivity, oksijensiz yüksek iletkenlikte) bakır: %99,99 saflıkta olması istenir.

Hurda Bakır, çeşitli Hurda Bakır, çeşitli piro, hidro ve elektrometalurjik metotların kullanılmasıyla cevherlerinden saf olarak üretilmektedir. Pirometalurjik metotlar, sülfürlü, oksitli ve nabit bakır cevherlerine, hidrometalurjik metotlar ise düşük tenörlü oksitli bakır cevherlerine uygulanır. Elektrometalurji metotları da yukarıdaki yöntemlerin son kademesi olarak her ikisine de uygulanır. Böylece, pirometalurji metotlarıyla elde edilen saf olmayan bakır, elektrolitik arıtmaya tabi tutularak saf katot bakıra çevrilir. Benzer şekilde hidrometalurjik yollarla sulu çözeltiye alınan bakır, elektrokazanım yoluyla katotta saf olarak toplanabilmektedir. Dünya bakır üretiminin %80’i sülfürlü cevherlerden yapılır. Bahsedilen işlemler sonrası endüstriyel ürünlerde kullanılmakta olan bakır, ürünün ekonomik ömrünü tamamlaması ve kullanım dışı kalması ile hurda niteliği edinmekte olup ardından hurda bakır, hammade kazanımına yönelik tekrardan geridönüşüm tesislerine teslim edilebilir ve ekonomiye katkı sağlanabilir.

Ankara Hurda ile metal hurdalarınızı nakit'e çevirerek işletme ekonominize katkı sağlayın. Ankara Hurda, hurda metallerin geridönüşüm ve ayrıştırma sürecinde sektörde lider konumda olup, siz değerli müşterilerimize 2006 yılından bugüne hizmet vermektedir.

Ankara Hurda geridönüşüm tesisleri bakır hurdaların dışında bir çok atık türünün arındırılması, ayrıştırılması ve gerikazanımı hususunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından akretide kuruluş olmak ile beraber atıkların karayollarında taşınması ile ilgili yönetmeliğe tam uyum sağlamaktadır.

Hurda bakır satış süreçlerinizde teknik personelimizin atık sahalarınıza gelerek yerinde exper hizmeti vermesi ile beraber fiyat teklifimizi sunmaktayız ve onayınız ardından ödemelerimizi nakit olarak gerçekleştirmekteyiz.

Birey veya işletme iseniz bakır hurdası satışlarınızda mutlaka bizim ile iletişim sağlayınız, sizin ile çalışmaktan memnuniyet duyarız.


Hurda Bakır satışlarınızda tarafımız ile aşağıda belirtilen numaralar üzerinden iletişim sağlayınız.


Gsm: 0542 737 6596
Faks: 0312 396 45 78
info@ankarahurda.gen.tr


Oto Yedek Parça


Audi Yedek Parça tedarik hizmetleri.