Hurda Demir Fiyatları : ankarahurda.gen.tr 
Danışma Hattı : 0542 737 65 96

Hurda Demir

Hurda Demir

Atık Kategorisi : Tehlikesiz ve İnert

Atık Türü : Tehlikesiz

Atık Kodu : 120101

Atık Alım Fiyatı : 1.20 TL / Kilogram


Hurda Demir

Hurda Demir genel olarak inşaat , hırdavat malzemeleri, deniz araçları, otomobil parçaları, kablolar, aydınlatma ekipmanlarının üretiminde kullanılmaktadır.

Ürünün ekonomik ömrünü tamamlaması ve kullanım dışı kalması ile hurda niteliği edinmekte olup ardından hurda demir hammade kazanımına yönelik tekrardan Ankara Hurda Geridönüşüm Tesislerine teslim edilebilir ve ekonomiye katkı sağlanabilir.

Hurda Demir, karbonla birlikte 1420–1470C sıcaklığa kadar ısıtıldığında oluşan sıvı ergiyik %96,5 hurda demir ve %3,5 karbon içeren bir alaşımdır ve dökme demir veya pik olarak adlandırılır

Ankara Hurda, hurda demir geridönüşüm işlemlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından akredite bir kuruluş olup, atık yönetim süreçlerine yönelik mevzuatlara tam uyumludur.

Ankara Hurda, hurda metal ve çeliğin geridönüşümü gerçekleştirerek, yeni bir çeliğin hammadde olarak maden tetkik aramaları neticesi sonrası çıkarılması işlemlerinde enerji maaliyeti göz önünde bulundurulacak olur ise, Ankara Hurda tarafından gerçekleştirilen geridönüşüm süreçlerinde yüksek başarım edilmekle beraber , maden tetkik işlemlerine nazarla çok daha yüksek enerji tasarrufuda sağlanmış olmaktadır.

Tesisimizde hurda alım fiyatları güncel metal borsası ve işlem maaliyetleri göz önünde bulundurularak oluşturulmaktadır.

Aşağıda tesisimizde işlenmekte olan demir ve çeliğe yönelik sınıflandırmalar mevcuttur.


#1. Tip#1 çelik maden oranı alaşımın 1/4 oranında olan ve uzunluğu 1.20 m uzun, genişliği ise 0,60 metreden geniş olan hurdalar.
#2. Tip

#2. tip 1/8" oranına sahip fakat ebat ve boyulatı 1/4 oranı ile aynı olabilen çelik alaşımlı hurda tipleri.


Dökme Demir

İyi durumda hurda olmayan dökme demirler 1. sınıfdan daha yüksek değerler taşıyabilirler. Seramik kaplı demir dökümler ise 1. sınıf çeliğe yakın değerlerdedir. Bu tip hurdaların içeriği seramik alaşımın yüksek olmasından dolayıdır. Örnek vermek gerekirse teflon tava en iyi tanım olabilir.
Hurda satış süreçlerinizde lütfen bizim ile iletişim sağlayınız. Ankara'da bulunan hurda eksperlerimiz , hurdalarınızı yerinde görerek güncel bir fiyat verecektir. Sizler ile çalışmaktan memnuniyet duyarız.


Hurda Demir satışlarınızda tarafımız ile aşağıda belirtilen numaralar üzerinden iletişim sağlayınız.


Gsm: 0542 737 6596
Faks: 0312 396 45 78
info@ankarahurda.gen.tr


Oto Yedek Parça


Audi Yedek Parça tedarik hizmetleri.